7 grudnia 2023

Biżuteria dla kobiet – co wybrać?

Właściwie dobrana biżuteria przyciąga uwagę i pozwala podkreślić kobiecą urodę. Tego rodzaju dodatki stanowią ważny element każdej kreacji, a piękna biżuteria to również wspaniały pomysł na prezent dla partnerki. Jak nosić biżuterię? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Jednolite kolekcje biżuterii

Istnieją pewne zasady dotyczące łączenia biżuterii, które warto mieć na uwadze, nie tylko zakładając wybrane błyskotki, ale także kupując prezent dla bliskiej osoby. Przede wszystkim nie należy łączyć biżuterii złotej i srebrnej, ponieważ może to wprowadzić niepotrzebny zamęt. Oczywiście często zdarza się nosić srebrne pierścionki razem ze złotą obrączką, jednak chodzi tutaj przede wszystkim o dopasowanie kolczyków, naszyjnika oraz bransoletki. Same kolczyki oraz naszyjniki często dostępne są w gotowych zestawach, co ułatwia stworzenie spójnej kompozycji. Dobrze będą razem prezentowały się również fragmenty biżuterii z tymi samymi kamieniami oraz utrzymane w tym samym stylu.

Umiar i dobry styl

W dobieraniu biżuterii należy również zachować odpowiedni umiar. Nadmiar błyskotek sprawia złe wrażenie, a w wielu sytuacjach jest nietaktowny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na minimalizm, który zawsze kojarzony jest z elegancją. Do przykuwających wzrok kolczyków nie zawsze trzeba dobierać naszyjnik, natomiast ozdobnym koliom powinny towarzyszyć drobne i nieprzyciągające uwagi kolczyki. Ubieranie dużej liczby kolczyków, bransoletek oraz zegarka również nie jest wskazane. Biżuteria ma podkreślać kobiecą urodę, a nie odwracać od niej uwagę.

Jak dobrać biżuterię?

Kolczyki, naszyjnik oraz inne ozdoby powinno się dobrać do kształtu twarzy oraz do typu urody. Dodatki takie jak estetyczna biżuteria sklep online oferuje najczęściej w bardzo atrakcyjnych cenach. Zakupy online to również szeroki wybór, dzięki któremu uda się znaleźć idealną biżuterię. Długie i wiszące kolczyki pozwolą wydłużyć i wysmuklić twarz o delikatnie kwadratowych rysach. Klipsy i małe kolczyki pasują natomiast do twarzy o pociągłym kształcie. Złoto bardziej niż srebro przyciąga uwagę ze względu na swój kolor i pozwala odwrócić uwagę od niedoskonałości urody, podkreślając jednocześnie jej atuty. Długie naszyjniki w połączeniu z głębszym dekoltem pozwalają natomiast optycznie wydłużyć szyję, co również daje efekt wart uwagi.

Ozdoby w unikalnym stylu

Każda kobieta powinna zaopatrzyć się w klasyczną biżuterię na szczególną okazję, jednak na co dzień eksperymentować można z innymi stylami. Dużą popularnością cieszą się między innymi kolczyki i naszyjniki z filcu. Na szczególną uwagę zasługują również ozdoby z naturalnego drewna, które wyglądają bardzo skromnie i świetnie sprawdzają się w nieformalnych okazjach. Sportowe zegarki z tworzywa sztucznego również zaliczają się do biżuterii. Kolczyki z piórkami i inne naturalne ozdoby doskonale komponują się natomiast z modnym stylem boho.