7 grudnia 2023

Czym się kierować przy wyborze ciepłej piżamy damskiej?

Zimą wieczory są długie, a poranki ciemne i chłodne, więc jak najwięcej czasu chcemy spędzić w nagrzanym łóżku. Wprawdzie w domu dbamy o komfort termiczny, ale wieczorem przykręcamy ogrzewanie, by lepiej się oddychało i spało, w związku z czym wzmaga się odczucie chłodu. Lepiej więc spać w ciepłych piżamach damskich. Które są najlepsze?

Ciepłe piżamy damskie – jaki krój jest najlepszy, by nie zmarznąć?

Piżama powinna być dostosowana do pory roku i do warunków panujących w sypialni. Specjaliści twierdzą, że lepiej się śpi, gdy w sypialni jest chłodno. Przed snem trzeba ją dobrze wywietrzyć, a temperatura nie powinna przekraczać 19°C. W związku z tym zimą może być nam po prostu zimno – zwłaszcza wtedy, gdy w nocy wstaniemy, by napić się wody czy pójść do łazienki. Trzeba więc znaleźć ciepłe piżamy damskie, w których nie będzie zbyt ciepło ani zbyt zimno. Duże znaczenie ma materiał, a to, jaki wybierzemy, zależy od naszych preferencji. Pamiętajmy, że najlepsza jest bawełna organiczna, którą produkuje się w sposób bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego, czyli nie używa się żadnych szkodliwych dla środowiska substancji chemicznych. Co bardzo ważne, jest miła, przyjemna w dotyku i dobrze się układa. Zimowe piżamy szyje się z grubszej bawełny o gęstym splocie, która lepiej grzeje. Sprawdzi się także flanela, czyli bawełniana tkanina, która jest nie tylko odporna na uszkodzenia, lecz przede wszystkim wykazuje dobre właściwości termoizolacyjne, więc naprawdę grzeje.

Najlepsze ciepłe piżamy damskie na zimowe noce

Zimą w bieliźnie nocnej sprawdzają się długie rękawy i nogawki, a duże dekolty ustępują miejsca tym mniejszym – zazwyczaj ma ona formę kompletu składającego się z koszuli czy bluzy oraz spodni. Ciepłe piżamy damskie mogą być sportowe, czyli otulające i miękkie, bawełniane czy welurowe, jak i bardziej stylowe i eleganckie, uszyte z nieco cieńszej bawełny z dodatkiem jedwabiu lub z bardzo eleganckiej (i niestety drogiej) bawełny egipskiej. Zimą sprawdzi się grubsza, flanelowa piżama z długimi rękawami i nogawkami. Bielizna nocna dobrze spełni swoją rolę pod warunkiem że nie będzie uciskać czy uwierać ani krępować ruchów. Trzeba więc wybierać takie modele i rozmiary, aby strój do spania nie był dopasowany, tylko nieco luźniejszy – można wybrać bieliznę nocną w większym rozmiarze niż ten, który nosimy, ale trzeba uważać, by nie była zbyt duża. Pamiętajmy jednak, by piżama nie była zbyt gruba, gdyż przegrzanie jest dla organizmu równie niekorzystne jak wychłodzenie. Lepiej spać w bawełnianej piżamie, a przed nocnymi spacerami zakładać szlafrok.
Zima to trudny czas dla zmarzluchów, gdyż przez cały czas są narażeni na niskie temperatury. Jeśli również nie lubimy zimna, wieczorem załóżmy ciepłe piżamy damskie.

Duży wybór ciepłych piżam: https://hellomorning.pl/pl/56-cieple-pizamy