24 marca 2023

Dziurawe jeansy – hit czy kit?

Jeszcze kilka lat temu dziurawe jeansy były synonimem obciachu i niechlujstwa. Dzisiaj coraz więcej producentów swojej ofercie ma spodnie z „gotowymi” dziurami. Czy tego rodzaju ubrania to dobry pomysł na urozmaicenie codziennych stylizacji? Do czego pasują takie spodnie i czy można je ubrać zawsze i wszędzie? Sprawdź, czy spodnie dziurawe jeansy są hitem, czy też może modowym kitem.

Dla kogo spodnie jeansowe z dziurami?

Jeansowe spodnie z dziurami to przede wszystkim propozycja dla młodych kobiet i nastolatek. Chętnie po nie sięgają również młodzi mężczyźni. Jest to element stroju przeznaczony raczej dla osób odważnych i świadomych swojego ciała, które chcą wyrazić poprzez ubiór swoją indywidualność, a także pragną zaskoczyć swoje najbliższe otoczenie.

Jakie rodzaje jeansowych spodni z dziurami są dostępne w sklepach?

W sklepach sieciowych, jak i w ekskluzywnych butikach można znaleźć różne modele spodni z dziurami. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim spodnie z tak zwanymi przecierkami oraz dziurami umieszczonymi na wysokości kolan. Bardziej subtelnym modelem są spodnie z samymi przecierkami w miejscach, gdzie takie uszkodzenia materiału mogły powstać w wyniku naturalnego zużycia spodni.

Do jakich stylizacji najlepiej pasują jeansowe spodnie z dziurami?

Jak to zostało wspomniane, spodnie jeansowe z dziurami najchętniej wybierają osoby młode. Dlatego często można je zobaczyć na szkolnych korytarzach. Jednak tego rodzaju spodnie lepiej zarezerwować na czas spotkań ze znajomymi lub na spacery bądź randkę z ukochanym. Tego rodzaju spodni nie należy raczej również ubierać do pracy, nawet jeśli obowiązują w niej dość luźne reguły dotyczące ubioru. Kiedy przyjdziemy do pracy w takich spodniach, możemy być odebrani jako osoby niechlujne, mało rozgarnięte i nieumiejące dobrać stroju odpowiednio do sytuacji.

spodnie damskie jeansowe z dziurami TopSecret
Spodnie damskie jeansowe z dziurami TopSecret. Źródło: http://www.topsecret.pl/spodnie-damskie,352,pl-PL.

Z czym można zestawić spodnie z dziurami?

Jeansowe spodnie z dziurami to doskonała propozycja dla osób, które lubią mieszać ze sobą style. Spodnie jeansowe typu rurki z dziurami na kolanach dobrze będą prezentowały się z bluzą oversize oraz nieco za dużym swetrem. Z kolei spodnie typu boyfriend lepiej zestawić z dopasowaną do ciała górą.

Jeżeli chodzi o buty, to do spodni z dziurami można ubrać zarówno sportowe obuwie takie jak trampki czy tenisówki, a także bardziej eleganckie baletki lub szpilki.

Spodnie z dziurami – kupować czy wykonać samodzielnie?

Spodnie z dziurami w siecówkach to koszt około 100 -200 zł. Oferowane przez butiki i małe sklepy są o wiele droższe. Dlatego dobrym pomysłem wydaje się ich samodzielne przygotowanie. Do tego celu można wykorzystać stare spodnie lub kupić tanie spodnie w sklepie. Do wykonania przecierek najlepiej sprawdzi się maszynka do golenia. Z kolei rozcięcia można wykonać nożyczkami lub maszynką. W drugim przypadku będą miały one bardziej nieregularną i poszarpaną krawędź, co doda im uroku i ciekawego, oryginalnego wyglądu. Przygotowując takie spodnie samodzielnie warto wpierw je przymierzyć i mając ubrane spodnie zaznaczyć miejsce wykonania dziur, by nie okazało się, że są one w nieodpowiednim miejscu.