7 grudnia 2023

Jak dbać o skórzaną galanterię?

Skóra naturalna to modny dodatek, który jako jeden z niewielu na rynku charakteryzuje się przede wszystkim ponadczasowością. Warto zainwestować w galanterię skórzaną, która jest piękna, funkcjonalna, trwała i nie przestanie być modna w następnym sezonie. Nic dziwnego, że materiał ten zyskał taką popularność. Można stwierdzić, że prawie każdy z nas ma w swojej garderobie coś skórzanego. Niektórzy kochają się w butach, inni w torebkach, paskach i kurtkach. Rzeczy te mogą spokojnie służyć latami, więc warto wiedzieć jak odpowiednio o nie zadbać.

Torebka, czyli atrybut kobiecości

Skórzane torebki prezentują się wprost przepięknie, gustuje w nich większość kobiet. Za co kobiety aż tak je kochają? Przede wszystkim za praktyczność i trwałość – torebka musi wytrzymać niejeden ciężar, to nie żarty, kobiety naprawdę przechowują w niej prawie wszystko! Galanteria skórzana jest w stanie zagwarantować solidność, a przy tym wspaniale się prezentować. Czyszczenie torebki warto rozpocząć od przetarcia wilgotną ściereczką materiału w środku, a gdy wnętrze będzie już suche, należy przejść do zadbania o zewnętrzną część. Domowym sposobem na zlikwidowanie tłustych plam jest użycie mieszaniny wody z octem. Bardzo ważna jest zasada, aby nie przemoczyć torebki. Dla lekko przykurzonej torebki można zastosować mydło oliwkowe lub chusteczki nawilżane dla dzieci. Na rynku spotkamy też szeroki wybór środków chemicznych do galanterii skórzanej, które są niezwykle skuteczne oraz dostosowane do wybranego rodzaju skóry. Zaraz po zakupie torebki nie można zapomnieć o impregnacji, która zabezpieczy zakup przed warunkami pogodowymi i wydłuży żywotność torebki. Należy dobrać odpowiedni preparat, który sprawi że torebka nie ulegnie spękaniu i nie wyblaknie.

Złota zasada – profilaktyka i pielęgnacja

Galanteria skórzana posłuży nam przez wiele lat pod warunkiem, że będziemy odpowiednio o nią dbać, a złotą zasadą w tym przypadku jest stosowanie profilaktyki. Jeśli skupimy się na pielęgnacji skóry jeszcze zanim ulegnie zniszczeniu, mamy spore prawdopodobieństwo użytkowania jej przez wiele sezonów. Dlatego właśnie warto wybrać impregnaty, które będą skuteczne i sprawdzone. Absolutnie nie można stosować środków chemicznych, które nie są dostosowane do czyszczenia skóry naturalnej. Zastosowanie odpowiednich impregnatów sprawi, że galanteria skórzana będzie objęta długotrwałą ochroną przed wilgocią i zabrudzeniami.

A gdy powstaną już uszkodzenia…

Gdy galanteria skórzana straci swój blask można śmiało użyć preparatu na bazie wosku pszczelego lub olejków roślinnych. W ten sposób galanteria nienoszona od lat zyska blasku, dzięki czemu wyglądać będzie jak nowa. Preparaty takie sprawdzą się również przy mikrouszkodzeniach oraz przetarciach i przebarwieniach. Na koniec można użyć również specjalnej pasty do skóry naturalnej. Do pielęgnacji często przydadzą się również specjalne gumowe szczoteczki. Galanteria skórzana będzie służyła przez wiele lat jeśli tylko zadbamy o jej odpowiednią pielęgnację.