7 grudnia 2023

Jak dobrać portmonetkę do torebki. Sprawdź nadchodzące trendy

Coraz więcej kobiet nosi małe torebki czy nerki, do których trudno włożyć duży portfel. W takiej sytuacji sprawdzi się niewielka i poręczna portmonetka damska, która pomieści pieniądze i kartę, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca. Jak znaleźć idealny model pasujący do torebki?

Czym się różni portmonetka damska od portfela?

Portmonetki różnią się od portfeli przede wszystkim rozmiarem – są bowiem małe i pozbawione zbędnych ozdób i kieszeni, dzięki czemu mieszczą się w nawet niewielkich torebkach. Portfel, za sprawą swojej wielkości, zazwyczaj ma znaczną liczbę przegródek – na monety, najczęściej dwie na banknoty, kilka na karty i dokumenty czy wizytówki. Portmonetka damska jest przedmiotem kompaktowym, a co za tym idzie – ma tylko minimalną liczbę przegródek, najczęściej jedną na bilon, drugą na banknoty i czasami dodatkową na jedną kartę.

Czy portmonetka damska dobrze zastąpi portfel?

Jeśli nosimy dużą torebkę czy plecak i lubimy mieć wszystkie dokumenty przy sobie, z pewnością nie zrezygnujemy z tradycyjnego portfela, który pomieści wszystkie karty płatnicze i rabatowe, a także dokumenty. Dzięki temu nigdy o nich nie zapomnimy. Jeśli lubimy kompaktowość i minimalizm, a przy sobie nosimy tylko gotówkę, jedną kartę i dowód osobisty, kupmy ładną portmonetkę damską. Dzięki temu nie będziemy tracić miejsca w torebkach na portfel, z którego i tak nie skorzystałybyśmy w pełni.

Portmonetka damska mieszek – co to jest?

Jednym z ciekawych typów portmonetek są tak zwane mieszki lub sakiewki, które przypominają tradycyjne woreczki, w których dawniej przechowywano monety. Taka sakiewka może być w różnym stylu – od prostych, bawełnianych, po bardziej zdobione. Te pierwsze są idealne dla młodych ludzi. Czy dorosła kobieta też znajdzie coś dla siebie? Oczywiście, że tak, gdyż kolorowe mieszki szyje się tez z miękkiej skóry. Czasami przywiesza się urokliwe klamerki, służące do ich zapinania. Ich styl bez wątpienia przypadnie do gustu miłośniczkom akcesoriów retro – zwłaszcza, gdy taka portmonetka damska będzie mieć cekiny – wtedy będzie pasowała nawet do torebki wieczorowej.

Portmonetka damska na suwak

Do codziennej kopertówki czy nerki pasuje małe portmonetka o unikatowym kształcie – jest to zgrabna, kompaktowa, prostokątna sakiewka, z lekkim usztywnieniem, co sprawia, że się nie deformuje. Zapina się ją na suwak, więc nie ma obaw, że coś z niej wypadnie Cechuje ją wyjątkowo minimalistyczny, elegancki design, dzięki czemu dobrze pasuje do każdego rodzaju torebek. Taka portmonetka damska uszyta z lakierowanej skóry jest bardzo wytworna, więc będzie idealnym wyborem dla kobiety, która lubi przepych.

Wśród wielu wyrobów galanteryjnych znajdziemy także portmonetkę damską, która pasuje zarówno do małego plecaka, jak i wytwornej kopertówki – wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.