7 grudnia 2023
szelki do spodni

Jakie szelki do spodni?

Oryginalny dodatek czy zabezpieczenie przed drobną wpadką? Dawniej szelki do spodni królowały w szafie każdego mężczyzny. I miały tylko jedną funkcję – podtrzymywać spodnie na pasie. W dzisiejszych czasach panowie również sięgają po szelki, często jednak traktując je jako zabawny dodatek do imprezowej stylizacji.

Szalki w ostatnich latach nieco odeszły do lamusa. Nie trudno zauważyć, że Panowie chętniej sięgają po paski. Dlaczego? Paski wydają się bardziej wygodne w zakładaniu i użytkowaniu. Jednak wciąż znaleźć można entuzjastów szelek. Część z nich stawia na tradycję dobierając szelki do eleganckich spodni, dla części jest to oryginalny dodatek na specjalne okazje, np. do garnituru ślubnego, są i tacy, którzy po szelki sięgają tylko dla zabawy. Są też panowie, dla których pasek jest niewystarczającym zabezpieczeniem przed zsunięciem się spodni i nie mając już innej alternatywy decydują się na szelki do spodni. Nie zmienia to faktu, że szelki znów stają się elementem męskiej mody, dlatego warto pochylić się nad ich wyborem.

Jakie spodnie takie szelki

Obecnie dostępny jest szeroki asortyment szelek do spodni. Są proste szelki jednokolorowe, szelki we wzory mniej lub bardziej pstrokate, szelki o standardowej lub cieńszej szerokości pasków, gładkie lub ozdobione na przykład ćwiekami.
Jak wybrac jeansy

Kupując szelki w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zapięcie. Klasyczne szelki do spodni zapinane są na guziki. Aby jednak móc takie szelki nosić, musimy mieć je do czego przypiąć. Ponieważ w większości spodni odpowiednich dziurek nie ma, sklepy oferują szelki na żabki. Kolejny ważny element to styl naszego ubioru. Szelki możemy założyć do każdych spodni – eleganckich od garnituru, dżinsów, czy nawet dresowych. Jednak eleganckie czarne szelki z taśmy jedwabnej nie będą komponować się z lekkimi spodniami letnimi. Dlatego szelki do spodni dobieramy do charakteru i stylu ubioru. Przykładowo na zabawę karnawałową możemy pokusić się o odważniejszą stylizację i na przykład do dżinsów oraz gładkiej koszuli założyć cienkie szelki o intensywnym kolorze lub z ciekawym wzorem. Jednak do garnituru sięgnijmy po klasyczne, proste i gładkie szelki, które będą spełniały swoją pierwotną funkcję, tj. trzymały spodnie na odpowiedniej wysokości.

Szelki dla odważnych

Szelki to ciekawy element uzupełniający męską garderobę. Starsze pokolenie zakładało szelki na podkoszulek czy koszulę nie eksponując ich zbytnio w swoim ubiorze. Obecni panowie często traktują je jako modny dodatek, który dobrze dobrany podkreśla charakter właściciela. Dlatego nie każdy sięga po szelki. Choć każdy z ciekawością sięga wzrokiem na osoby je noszące. Co ciekawe szelki, podobnie ja inne elementy męskiej garderoby, w dzisiejszych czasach zagościły również w szafach pań. Uzupełniają one kobiece stylizacje garniturowe oraz są chętnie noszone do spodni czy koszuli w kratę. Kobiety wykorzystują szelki, doceniając je za właściwości odpowiedniego kreowania sylwetki. Opięte, cienkie szelki dobrze eksponują ramiona oraz podkreślają linię biustu i talii.