7 grudnia 2023
moda męska

Moda męska na lato

Sportowa lekkość i nonszalancja w połączeniu z dyskretną elegancją w starym stylu – oto najlepsza zapowiedź trendów, które zdominują odzież męską latem 2016 r. Sprawdź, jakie fasony i kolory wybierać, aby być na topie.

Smart casual – co to takiego?

Eleganckie kreacje w sportowym stylu to najnowsze hity nadchodzącego sezonu w modzie męskiej. Dobrze dopasowane do ukształtowanej ćwiczeniami sylwetki, lecz zarazem nawiązujące do klasyki – takie właśnie będą stroje określane mianem smart casual. Sprawdzą się zarówno w pracy, jak i na spotkaniach towarzyskich, ponieważ łączą w sobie element formalny z pewną dozą kreatywnej nonszalancji, która zostaje utrzymana w granicach dobrego smaku. Jak zatem wygląda zestawienie ubrań najbardziej modnych w letnim sezonie? Może to być na przykład połączenie marynarki z grubej tkaniny z wąsko skrojonymi dżinsami lub chinosami oraz kolorową koszulą i mokasynami. Taki strój nawiązuje do wyglądu klasycznego garnituru, lecz występuje w nowoczesnej, mniej wizytowej odsłonie. Zarówno koszula, jak i spodnie powinny być dobrze dopasowane do ciała, choć niektórzy projektanci polecają też dołączenie do tego zestawu zbyt dużej kurtki lub płaszcza. Modne są też kreacje złożone z krótkich spodni – ewentualnie długich, ale z podwiniętymi rękawami – i swetra lub nieco bardziej formalnej marynarki. Smart casual pozwala również zestawiać koszule ze spodniami wyróżniającymi się nadrukiem moro, lub odwrotnie – łączyć koszulkę z militarnym motywem z barwną marynarką i wąskimi dżinsami.

Które kolory będą najmodniejsze?

Granat, biel i zieleń – najlepiej występujące w obrębie jednej kreacji, to kolory, które będą święciły triumfy w najbliższym sezonie. Modne staną się też połączenia szarości i czerwieni, oraz bieli i różnych odcieni niebieskiego. Na pokazach królują zestawienia trzech różnych kolorów, np. błękitu, różu i jasnej szarości lub granatu z kobaltem i bielą. Na topie są też beże i brązy, które możesz połączyć np. z granatem czy odcieniami bordo. Jedno jest pewne – im większą kreatywnością wykażesz się w zestawianiu kilku kolorów, tym modniejszy efekt uzyskasz. Możesz też bawić się deseniami, np. łączyć gładkie koszule i krawaty z marynarką w jodełkę lub pepitkę. Smart casual dopuszcza wszelkie kreatywne połączenia, o ile strój nadal wyróżnia się iście sportową elegancją.

Męska moda na lato zapowiada się więc ciekawie. Z pewnością nie zabraknie w niej oryginalnych kreacji, które niejednokrotnie zaskoczą wszystkich odważnymi zestawieniem barw, motywów oraz fasonów.