10 czerwca 2023
Sukienka

Moda na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy robi się coraz cieplej. Natura budzi się do życia po zimie, więc i my mamy większą ochotę na wychodzenie z domu, spacerowanie. W okresie wiosny ważny jest odpowiedni ubiór, ponieważ temperatura i pogoda potrafią się szybko zmieniać.

Jak ubierać się wiosną?

Warstwowa odzież to dobra decyzja, szczególny przy wspominanych już nieprzewidywalnych, wiosennych temperaturach. Ubieranie się warstwowo pomoże nam dostosować się do zmieniającej się pogody. Wybierz cienką kurtkę, sweter lub bluzę z długim rękawem, które można łatwo zdjąć w razie potrzeby.

Wiosna to bardzo kolorowy czas, kiedy dookoła wszystko kwitnie. I Ty postaw na kolorowe ubrania – jasne, pastelowe lub intensywne kolory. Mogą to być np. niebieskie, zielone, żółte czy różowe ubrania.

Wiosną często pada deszcz, więc warto zaopatrzyć się w wodoodporny płaszcz lub kurtkę, której materiał będzie odporny na wilgoć.

Uzupełnienie wiosennej stylizacji

Oprócz klasycznej odzieży warto zwrócić uwagę na to, jakie wybieramy obuwie. Na wiosnę warto nosić buty, które będą chronić przed wilgocią i błotem. Wybieraj buty wykonane z materiałów, które łatwo można czyścić, takie jak np. gumowe kalosze lub skórzane buty z wodoodporną warstwą.

Mimo tego, że wiosną niebo często jest zachmurzone, to należy zadbać o o ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne.