10 czerwca 2023

Portmonetka to idealny gadżet do torebki

Każda z nas ma kilka modeli torebek, które dobieramy do stroju uzależnionego od okazji. Na wieczorne wyjścia czy przyjęcia wybieramy mniejsze modele, np. kopertówki, w których niewiele się mieści. Nie możemy więc zabierać dużego portfela. Wrzucamy więc kilka monet na parking i bierzemy kartę, co sprawia, że możemy ją zgubić. A może lepiej mieć małą portmonetkę damską, która zmieści się w każdej torebce?

Czym jest portmonetka damska?

Portmonetka damska zawsze jest mała – może być wręcz mikroskopijna czy nieco większa, ale nigdy nie będzie duża, gdyż to właśnie niewielki rozmiar jest tajemnicą jej sukcesu. Zazwyczaj jest jednokomorowa i mieszczą się w niej tylko monety; czasami może mieć jedną kieszeń na bilon i drugą na banknoty, ale karta raczej się nie mieści – gdy i ją uda się zmieścić, raczej mówimy o portfelu. Ten jest idealnym wyborem dla pań, które lubią mieć wszystko przy sobie i szukają dodatku, który pomieści wszystkie karty płatnicze i rabatowe oraz dokumenty. Dzięki temu nigdy o nich nie zapomnimy i nie będziemy musiały się wciąż przepakowywać. Jeśli lubimy kompaktowość, a przy sobie nosimy tylko gotówkę, jedną kartę i dowód osobisty, kupmy portmonetkę damską. Jeśli mamy obawy, zastanówmy się, czy części kart zniżkowych nie możemy mieć w wersji elektronicznej – najczęściej wystarczy mieć aplikację, by móc korzystać z różnych zniżek. Dowód warto mieć przy sobie, ale kilka niepotrzebnych kart to po prostu zbyteczne obciążenie.

Jak dobrać portmonetkę damską?

W sklepach jest tak wiele kopertówek, że bez problemu znajdziemy model, który odpowie na nasze potrzeby, czyli spełni funkcje praktyczne. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj torebki, z której korzystamy. Jeśli są to miękkie worki, pasować będzie zarówno płaska, jak i nieco bardziej pękata portmonetka damska. Taką torebkę świetnie uzupełni tzw. mieszek, który przypomina tradycyjne woreczki, w których dawniej przechowywano monety. Można kupić sakiewkę prostą, bawełnianą lub model uszyty z miękkiej skóry, z dodatkiem cekinów, kolorowych kamieni i służących do spinania klamerek. Ich styl przypadnie do gustu miłośniczkom akcesoriów retro, a pasuje nawet do torebki wieczorowej. Jeśli zależy nam na uniwersalnym dodatku, od razu odrzućmy modele z agresywnymi bądź ekstrawaganckimi wzorami. Najlepsza będzie portmonetka uszyta ze skóry w kolorze czarnym czy brązowym, może być również delikatnie lakierowana, co wygląda bardzo elegancko – taki dodatek będzie spełniał swoje funkcje w codziennym użytkowaniu, ale dobrze będzie komponował się z wieczorową torebką.

Jakie zapięcie może mieć portmonetka damska?

Portmonetki różnią się między sobą także sposobem ich zapinania. Najczęściej jest to niewielki zatrzask zwany biglem – dwie metalowe części są przymocowane do brzegów dodatku i wystarczy ścisnąć, by się zatrzasnęły. Otwieranie również jest bardzo proste. Innym rodzajem zamknięcia jest zatrzask, który się po prostu spina. Takie zapięcia są w zasadzie bezawaryjne, a najważniejsze jest, by były dobrze przymocowane do materiału, z którego zrobiona jest portmonetka damska.

Niewielka portmonetka damską pasuje zarówno do małego plecaka, jak i wytwornej kopertówki – wybierzmy uniwersalny model, który sprawdzi się w każdej sytuacji.