7 grudnia 2023

Zalety toreb na ramię

Noszenie toreb jest nieuniknione. Czy to mężczyzna, czy to kobieta – każdy musi mieć przy sobie coś, w czym poniesie wszystkie niezbędne rzeczy, a przecież współcześnie trzeba mieć przy sobie zawsze co najmniej dokumenty, portfel, klucze i komórkę. Nie oszukujmy się, przyda się też coś do picia, chustki higieniczne, książka do tramwaju… Tymczasem torby na ramię to jedno z najwygodniejszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań.
Wygodnie się je nosi
Mają zwykle jeden długi (regulowany) pasek albo dwa dość długie ucha. Dzięki temu przewieszasz ją sobie po prostu przez ramię, albo przekładasz jeszcze przez głowę i pasek masz na jednym ramieniu a torba spoczywa na przeciwległym do ramienia biodrze. Nic nie uwiera, nie uciska, ręce są wolne – idealnie.
Różnorodność
Torby na ramię można znaleźć w każdym rozmiarze, kolorze, fasonie, z niemal każdego materiału. Znajdą się i torby skórzane męskie i lakierowane damskie, i uniwersalne, materiałowe, a nawet specjalnego przeznaczenia – jak na laptopa. Można je znaleźć właściwie w każdym kolorze i w każdej fakturze materiału. Mogą być szydełkowe, skórzane, filcowe, lakierowane, a do tego w każdym rozmiarze – niewielkie – damskie, szerokie i z dużą klapą – męskie listonoszki. Do wyboru do koloru.
Pasują do każdej stylizacji
No może nie do każdej, bo na pewno nie do męskiego smokingu, ale już gustowna małą torebeczka na długim pasku na ramię nada się nawet do sukni balowej. Możesz je nosić i do pracy, i na spotkanie z przyjaciółmi, i do szkoły – właściwie nada się wszędzie. Ważne tylko, żeby dobrać jej styl do reszty ubioru. Męskie skórzane torby będą się prezentowały i w wydaniu casualowym i do pracy, a nawet na spotkanie biznesowe. Panie natomiast mają szeroką gamę fasonów, kolorów i wielkości i zwykle mają ich sporo – to świetnie, bo dopasują się zawsze do sytuacji.
Są pojemne
Do dobrze uszytej torby na ramię zapakujesz praktycznie wszystko. Dałoby pewnie rade i na biwak – wszystko zależy od jej wielkości. Jeśli jest dostatecznie szeroka i usztywniona – bezpiecznie doniesiesz dokumenty do biura czy prace plastyczne do szkoły. Pojemne i wielkie listonoszki zmieszczą książki na uczelnie i drugie śniadanie, a młodzi ojcowie i mamusie zapakują do takiej torby cały świat maluszka.
Wersje męskie i damskie
Torby na ramię męskie są uniwersalne – pasują zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Możesz je nosić bez poczucia niestosowności czy niedopasowania do płci, a przy tym w sklepach znajdziesz szeroki wachlarz wzorów wielkości i fasonów i dla panów i dla pań.